logo Zumbrota-Mazeppa Zumbrota-Mazeppa
Wrestling Multiple Levels Schedule    (as of 01-20-19)
 
Activity Time  Opponent  Location  Leaves  Comments
Thursday, Nov 29, 2018
  Wrestling: JV Match 6:00PM  Triton  Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
  Wrestling: Varsity Match 7:00PM  Triton  Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
Saturday, Dec 1, 2018
  Wrestling: Varsity Game 9:30AM  Away vs. Glencoe-Silver Lake,
Le Sueur-Henderson,
Howard Lake-Waverly-Winsted,
Windom Area,
Kimball Area,
New Ulm,
Trinity School at River Ridge,
St. Clair,
Watertown-Mayer 
Glencoe-Silver Lake High School         
  Wrestling: JV Invitational 10:00AM  Away vs. Wabasha-Kellogg,
Goodhue,
Kasson-Mantorville,
Caledonia Area Public Schools,
Pine Island,
Saint Charles,
Lewiston-Altura,
Grand Meadow,
Plainview-Elgin-Millville,
Dover-Eyota,
Lake City,
Stewartville School District,
La Crescent,
FC/L/MC Wrestling Coop
 
Wabasha Kellogg High School         
 (Cancelled)
WEIGH INS 8:00AM WRESTLING STARTS 10:00AM
Tuesday, Dec 4, 2018
  Wrestling: JV Match 6:00PM  Away vs. Stewartville School District  Stewartville High School  4:00PM       
  Wrestling: Varsity Match 7:00PM  Away vs. Stewartville School District  Stewartville High School  4:00PM       
Friday, Dec 14, 2018
  Wrestling: Varsity Invitational TBD  Away vs. Minnesota Christmas Tournament  RCTC         
Saturday, Dec 15, 2018
  Wrestling: Varsity Invitational TBD  Away vs. Minnesota Christmas Tournament  RCTC         
Thursday, Dec 20, 2018
  Wrestling: JV Dual 6:00PM  Away vs. Kenyon-Wanamingo,
TBA 
Kenyon-Wanamingo High School  4:15PM       
  Wrestling: Varsity Dual 7:00PM  Away vs. Kenyon-Wanamingo,
TBA 
Kenyon-Wanamingo High School  4:15PM       
Friday, Dec 28, 2018
  Wrestling: Varsity Invitational 9:30AM  Away vs. Holmen,
Goodhue,
Gale Ettrick Trempealeau,
Baraboo,
Caledonia Area Public Schools,
Winona Senior,
Eau Claire North,
New Richmond,
Lewiston-Altura,
Eastview,
Muskego,
Bloomington Kennedy,
Stillwater,
Wausau West,
Viroqua,
West Salem,
Hudson,
Chatfield,
Orono,
Marshfield,
New Prague,
Spencer,
Aquinas,
Sparta,
Tomah HS,
Adams/Friendship,
DC Everest,
Lodi,
La Crescent,
Stanley-Boyd,
South St. Paul,
Pulaski,
Luxemburg-Casco,
Stratford - WI,
Cashton,
Verona Area,
Athens,
Auburndale,
Belmont,
Boscobel,
Cuba City,
Dodgeville,
Ithaca,
Mauston,
Medford,
Middleton,
Monroe,
Mount Horeb,
Nekoosa,
New Lisbon,
Oconto Falls,
Prairie du Chien,
Richland Center 
Lax La Crosse Center         
2 Day Tournament Fri, 12/28/18: 8:00am weigh-ins, 9:30am & 6:30pm sessions Sat, 12/29/18: 8:00am weigh-ins, 9:30am & 5:30pm sessions For tournament information: http://www.bistateclassic.com Criteria Submitted through: www.trackwrestling
Saturday, Jan 5, 2019
  Wrestling: JV Game 10:00AM  Away vs. Lewiston-Altura,
Goodhue,
Kasson-Mantorville,
Caledonia Area Public Schools,
Pine Island,
Plainview-Elgin-Millville,
Hayfield,
Chatfield,
Onalaska,
La Crescent,
Cashton,
FC/L/MC Wrestling Coop,
Grand Meadow 
Rushford-Peterson High School         
All weight sheet turned in by 8:30 am... wrestling will begin at 10 am.
Thursday, Jan 10, 2019
  Wrestling: Varsity Triangular 5:00PM  Byron Public Schools,
Goodhue 
Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
  Wrestling: JV Triangular 5:00PM  Byron Public Schools,
Goodhue 
Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
Saturday, Jan 12, 2019
  Wrestling: Varsity Invitational 9:00AM  Away vs. Wabasso,
ACGC,
Adrian,
Minneota 
Wabasso High School         
Thursday, Jan 17, 2019
  Wrestling: JV Match 6:00PM  Away vs. Lake City  Lake City High School  4:00PM       
  Wrestling: Varsity Match 7:00PM  Away vs. Lake City  Lake City High School  4:00PM       
Saturday, Jan 19, 2019
  Wrestling: Varsity Invitational 9:00AM  Anoka,
Lewiston-Altura,
Minnewaska Area,
Owatonna 
Zumbrota-Mazeppa High School         
Thursday, Jan 24, 2019
  Wrestling: JV Match 6:00PM  Away vs. Kasson-Mantorville  K-M High School  4:15PM       
Weigh/Skin at 5:00
  Wrestling: Varsity Match 7:00PM  Away vs. Kasson-Mantorville  K-M High School  4:15PM       
Weigh/Skin at 5:00
Saturday, Jan 26, 2019
  Wrestling: Varsity Game 9:00AM  Away vs. Bloomington Kennedy,
Champlin Park,
Hastings,
Minnetonka,
Owatonna,
Simley,
Woodbury 
Bloomington Kennedy Activity Center         
Weigh-ins begin at 8 am Wrestling begins at 9 am
  Wrestling: JV Game 9:00AM  Away vs. Bloomington Kennedy,
Champlin Park,
Hastings,
Minnetonka,
Owatonna,
Simley,
Woodbury 
Bloomington Kennedy High School         
Weigh-ins begin at 8 am Wrestling begins at 9 am
Thursday, Jan 31, 2019
  Wrestling: Varsity Triangular 5:00PM  Cannon Falls  Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
Triangular: 5:00 CF v. ZM 6:30 CF v. Caledonia 8:00 Caledonia v. ZM
  Wrestling: Varsity Triangular 5:00PM  Caledonia Area Public Schools,
Cannon Falls 
Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
  Wrestling: JV Triangular 5:00PM  Cannon Falls  Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
  Wrestling: JV Triangular 5:00PM  Caledonia Area Public Schools,
Cannon Falls 
Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
Saturday, Feb 2, 2019
  Wrestling: JV Invite 8:00AM  Dover-Eyota  Zumbrota Mazeppa Elementary School - Mazeppa         
Thursday, Feb 7, 2019
  Wrestling: JV Match 6:00PM  Away vs. Pine Island  Pine Island High School  4:30PM       
  Wrestling: Varsity Match 7:00PM  Away vs. Pine Island  Pine Island High School  4:30PM       
Saturday, Feb 9, 2019
  Wrestling: JV Invitational 10:00AM  Away vs. Cannon Falls,
Byron Public Schools,
Goodhue,
Kasson-Mantorville,
Kenyon-Wanamingo,
Lake City,
Stewartville School District,
Triton 
Cannon Falls High School         
weigh-ins at 8am